ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Як діставали глисти з серця собаки

Лікування дирофіляріозу -  клінічний випадок

Для цього клінічного випадку лікування дирофіляріозу довелося залучити кількох вузьких фахівців та провести небезпечне хірургічне втручання. Сподіваємося, ця історія переконає власників собак та котів у необхідності простої, але регулярної профілактики дирофіляріозу у своїх улюбленців.

Пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет" собака з глистами у серці - лікування дирофіляріозу

Надходження до клініки - інтенсивна терапія

Розповідає Катерина Ігоревна Кіргетова - лікар інтенсивної терапії "Ексвет".

Вівчарка Урбан надійшов на прийом до чергового лікаря зі скаргою на збільшення животу, що прогресує протягом кількох місяців. На прийомі взяли аналізи крови та експрес-тест на дирофіляріоз - отримали позитивний результат. Було рекомендовано обстеження та консультація вузькопрофільного фахівця-кардіолога та призначена симптоматична терапія до прийому.

Наступного дня, попри симптоматичну терапію, стан Урбана погіршився. Власники звернулися екстрено: у собаки сильна задишка, слабість, збільшений живіт.

Пацієнта приймає терапевт.
На рентгені грудної клітини виявляємо:
• вільна рідина в грудній порожнині,
• виражена обширна пневмонія,
• кардіомегалія - збільшення розмірів серця.
УЗД черевної порожнини виконати не вдається, бо велика кількість вільної рідини заважає візуалізації усіх органів. 

Урбан направляється до ВРІТ для проведення седації та надання першої допомоги. 

План такий.
Виконуємо абдоміноцентез (відкачування рідини з черевної порожнини) під легкою седацією, оскільки загальну анестезію при його діагнозі та стані робити ризиковано. Якщо це не допоможе, доведеться виконати ще й торакоцентез (з грудної порожнини) під глибшою седацією.
Абдоміноцентез займає у нас приблизно годину - відкачали майже 10 літрів (!) рідини. У пацієнта покращується дихання.
Торакоцентез скасовуємо.
Призначаємо сечогінні препарати, седативні препарати для контролю стресу, кисень, антимікробні препарати та глюкокортикоїди для контролю еозинофільної пневмонії.

 

Наступного дня Урбан почувається трохи краще. Ми робимо контрольний рентген грудної клітини - на сечогінних препаратах вільна рідина з грудної порожнини розсмокталася. 

Пацієнта обстежує кардіолог.
УЗД серця (ЕХО КГ) показує величезну кількість дорослих червей-дирофілярій у стволі легеневої артерії та в правих камерах серця. Лікувати консервативно неможливо й небезпечно: дорослі особини будь-якої миті можуть викликати тромбоемболію легеневої артерії та смерть!

 

Варіант єдиний - хірургічне витягування дирофілярій.
Урбан прямує до операційної.

 

Операція з вилучення дирофілярій з серця

Розповідає Олексій Олександрович Португейс - провідний хірург "Ексвет".

У пацієнта велика кількість дирофілярій у правому передсерді, їх потрібно вилучити. Це можливо зробити через яремну вену (вона знаходиться в області шиї), яка з'єднується з краніальною веною та входить до правого відділу серця. Таким чином, витягати дирофілярії можна просто через вену, використовуючи для візуалізації УЗ-датчик або рентгеноскопічну С-дугу.

Ця процедура дуже ризикована. Будь-яке проникнення у порожнину серця може спровокувати виникнення ненормального ритму, т.зв. екстрасистоли, й серце може піти в аритмію, що може спричинити різке падіння тиску та смерть. За один раз неможливо захопити та витягти всіх дирофілярій та з кожним разом ця дія несе все більшу небезпеку. Власники про це попереджені, але варіантів немає: при застосуванні консервативного лікування загиблі глисти викликають тромбоемболію та смерть. Тому ми маємо їх вилучити максимально, наскільки можливо.

Готовимо спеціальний інструмент, на який дирофілярії намотуються при обертальних рухах (використовуємо ефект виделки та спагеті). Таким чином ми за п'ять разів вилучаємо повністю абсолютно усі дирофілярії з правого передсердя, що підтверджується УЗ-контролем.

Урбан повертається до ВРІТ. Стан пацієнта протягом кількох днів тільки покращується. Пневмонія менш виражена, зменшується задишка, тварина активна, апетит хороший.

Наступний етап проходить під контролем кардіолога - лікування, направлене на видалення остаточних форм, тому що частина гельмінтів знаходиться в легеневих артеріях та звідси їх дістати неможливо.

Лікування дирофіляріозу під контролем кардіолога

Розповідає Олександра Вікторівна Красиловець - лікар-кардіолог та УЗ-діагност "Ексвет".

После вилучення гельмінтів з серця покращилася його робота. УЗД серця підтвердило позитивну динаміку: праві камери менш розширені, менше виражена легенева гіпертензія. Для повного знищення дорослих гельмінтів було необхідно введення спеціального препарату - меларсоміну. Перед его введенням ми провели підготовку: стерилізація самок гельмінта за допомогою доксіцикліну, курсом ввели преднізолон, дали препарати для знищення мікрофілярій, а також провели необхідну пацієнту додаткову терапію.

Через місяць після цієї процедури ввели меларсомін. До моменту введення собака почувався значно краще, збільшилась активність, апетит, вільна рідина в черевній порожнині не накопичувалася, по УЗД дирофілярій у серці не було виявлено.

Введення меларсоміну проходить у ВРІТ, тому що:
• перед введенням ми відбираємо аналізи, щоби розуміти, які вхідні показники крови,
• після введення препарату можуть спостерігатися ускладнення; для їх контролю, профілактики та лікування пацієнти зазвичай кілька днів знаходяться у стаціонарі. 

 

В Урбана жодних ускладнень не було, він переніс процедуру добре. Ще дві ін'єкції препарату повторили через місяць.

Зараз Урбан почувається добре, активний, кашлю немає, задишки не має, рідина не накопичується, по ЕХО серця зберігаються остаточні ознаки легеневої гіпертензії. Собака знаходиться під наглядом кардіолога.

Дирофіляріоз у собак та котів: що це, симптоми, діагностика, профілактика ►

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання