ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Лікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGR

Розповідає Олексій Португейс - провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

У ветеринарній клініці "Ексвет" провели першу в Україні операцію з протезування блоку стегнової кістки колінного суглоба -  Patellar Groove Replacement, PGR.

Вивих надколінка та гіпоплазія медіального мищелка у собаки. Рентген до та після операції PGR - ветеринарна клініка "Ексвет"Вивих надколінка та гіпоплазія медіального мищелка у собаки. Рентген до та після операції PGR

Для чого потрібна операція PGR та в чому її особливість

У клініку звернулись власники собаки - мальтійської болонки з кульгавістю на ліву задню лапу. За результатами обстеження діагностували вивих надколінка 3 ступеня та гіпоплазію медіального мищелка. При такому діагнозі консервативна терапія дає тільки тимчасовий ефект, тому показано оперативне лікування. Мета - привести до норми рух колінної чашки та усунути больовий синдром. В цьому випадку ми дійшли висновку, що необхідно виконати саме протезування блоку стегнової кістки колінного суглоба. До такої процедури вдаються рідко, бо недорозвинення блоку стегнової кістки трапляється нечасто. Використовують при цьому імпланти, що створені за сучасними високими технологіями.

Є два варіанти.

1-й варіант - за результатами КТ надрукувати 3D-модель цього блока.

2-й варіант - використати готовий офіційний продукт міжнародної сертифікації, який відповідає певним стандартам якості та розмірам стегна собаки. Це дорожче, але такий блок має значні переваги: він зроблений з матеріалу, який не має зносу, проходить алмазне полірування. Такий імплант практично вічний.

В нашому випадку власники собаки обрали другий варіант та замовили у Швейцарії імплант KYON.

В чому складність операції PGR

Ми маємо встановити штучний блок. Дуже важливо розмістити його правильно, ідеально розрахувати місцеположення. Бо у випадку навіть мінімально неточного розташування блоку підвивих колінної чашки залишиться. Тому планування таких операцій займає багато часу і є надзвичайно складним і важливим етапом. Ускладнює ситуацію дуже маленький розмір пацієнта. Зміщення блоку у будь-яку сторону на 1,5-2 мм буде мати істотні відхилення механіки руху колінної чашки відносно цього блока. Треба ідеально рівно поставити імплант стосовно орієнтирів, яки були визначені рентгенографічно до операції.

Техніці операції PGR ми навчалися на спеціальних курсах у Швейцарії у 2017 році. (Хірурги-ортопеди "Ексвет" Райлян В.Ф. та Португейс О.О.)

При плануванні операції використали два рентгенографічних знимки в ортогональних ортопедичних проєкціях, на яких виміряли ширину та довжину для визначення розміру імпланту. 

Операція пройшла успішно. Через 6 місяців у собаки колінна чашка в нормі, рух повністю відновлений.

Як рухається собака через 6 місяців після PGR

Чи можна обійтись без операції

Хронічний вивих колінної чашки провокує остеоартрит у колінному суглобі. Остеоартрит руйнує суглоб та приводить його у повну нездатність до згинання/розгинання. Більш того, рано чи пізно порветься передня хрестоподібна зв'язка, що зробить суглоб повністю нестабільним. Собака в цьому випадку взагалі не зможе користуватися кінцівкою. Якщо з вивихом колінної чашки, навіть 3-го чи 4-го ступеня, собака може кульгати, але спиратися на кінцівку, то при розриві зв'язки спиратися вже не буде. Операція з корекції цієї проблеми буде ще складніше, тому що крім заміни блоку знадобиться водночас виконати операцію TPLO.

Як проходить операція PGR. Відео записане під час операції

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання