ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Портосистемний внутрішньопечінковий шунт у собаки

Що це таке та як лікувати - Клінічний випадок

Розповідає Олексій Португейс, провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

Собака самоїд Ной - пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет", діагноз - портосистемний шунт

Самоїд Ной, 1,3 роки, приїхав в "Ексвет" на операцію з Києва. В київській клініці за результатами КТ с контрастом йому встановили діагноз - внутрішньопечінковий портосистемний шунт.

Портосистемні шунти (ПСШ) - це аномальні судини, якими кров циркулює в обхід печінки, не фільтрується й несе токсини з кишківника у системний кровотік. Бувають позапечінкові (в основному у дрібних та середніх порід) та внутришньопечінкові (частіше у великих порід). Лікування внутрішньопечінкових ПСШ складніше, ніж позапечінкових. Їх складніше виявити поміж часток печінки, вони мають більший розмір (як правило, понад 8 мм в діаметрі) та складну конфігурацію розгалуження. За розташуванням можуть бути праводивізійні (з правого боку печінки), ліводивізійні (з лівої) та центральнодивізійні (в центральній частині). У Ноя був ліводивізійний шунт діаметром 13 мм.

Для закриття шунта такого великого діаметра целофановий бандаж, що використовується при хірургічному лікуванні позапечінкових шунтів, не підходить, оскільки малоймовірно, що целофан зможе перифокальним запаленням закрити цей шунт.Для таких великих судин розроблені спеціальні пристрої - гідравлічні оклюдери. Це система з манжети, порту та з'єднувальної силіконової трубки. В систему закачується фізрозчин.

Гідравлічний оклюдер, який використовують при лікуванні внутрішньопечінкового портосистемного шунта

Операція з встановлення гідравлічного оклюдера проходить в кілька етапів.

1. Ми маємо на операції визначити розташування шунта та підтвердити його. Окрім знання анатомії та ретельного вивчення КТ ми виконуємо інтраопераційну діагностику за допомогою визначення центрального венозного тиску в системі портальної вени.
Як це відбувається? Ми знаходимо передбачуваний шунт, акуратно виділяємо його навкруги. Через те, що судина знаходиться серед часток печінки, повністю наповнена кров'ю та має тонкі стінки, є ризик кровотечі. Далі в брижову вену встановлюємо венозний катетер, який поєднується з системою визначення центрального венозного тиску в портальній вені. Вимірюємо початковий тиск. Далі ми затискаємо виділену судину: якщо це шунт, тиск підвищується, відпускаємо судину - тиск падає.
Таким чином ми підтвердили, що це - шунт.

Виділення внутрішньпечінкового портосистемного шунта

2. Встановлюємо манжету. Це також складно: силіконовий фрагмент шириною 6 мм та товщиною 3 мм треба провести під судину великого діаметра з тонкими стінками, користуючись невеликим тунелем, який ми виділили. Все пройшло без ускладнень.

Встановлення манжети гідравлічного оклюдера на внутрішньпечінковий портостстемний шунт у собаки

3. Систему оклюдера ми заздалегідь заповнили фізрозчином. Знадобилися певні інтраопераційні розрахунки для того, щоби проводити його поступове закриття. Закривати його потрібно дрібно. Якщо закрити шунт відразу, недорозвинені судини печінки не зможуть пропустити усю кров з кишківника й селезінки через печінку в каудальну порожнисту вену, й виникне портальна гіпертензія - критичний застій крови в кишківнику та в селезінці. Пацієнт може загинути протягом доби. Якщо шунт закривається поступово, організм пристосовується.

Закрытие манжеты гидравлического окклюдера при лечении внутрипеченочного портосистемного шунта у собаки - Эксвет

4. Закріплюємо під шкірою порт, через який будемо згодом вводити фізрозчин. Порт та манжету герметично з'єднує силіконова трубочка, яка виходить з черевної порожнини в підшкірну жирову клітковину. Таким чином, уся система знаходиться всередині собаки. Для введення наступної дози фізрозчину ми нічого не відкриваємо, а за допомогою спеціальної голки проколюємо силіконову серцевину порту, потрапляємо у колектор, та вводимо туди рідину. Система повністю надійна, це спеціальна розробка американської компанії.

Встановлення порту гідравлічного оклюдера пр лікуванні внутрішньопечінкового портосистемного шунта у собаки

Операція з встановлення Ною гідравлічного оклюдера пройшла успішно. Заплановано наступне введення рідини в систему.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання