ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Некроз сечового міхура у собаки - клінічний випадок

Розповідають Юлія Гуріна - лікар інтенсивної терапії, керівник ВРІТ, та Віталій Райлян — провідний хірург, головний лікар ветеринарної клініки "Ексвет"

Собака стаффордширський тер'єр - пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет", некроз сечового міхура

До "Ексвет" надійшов пацієнт Тайсон з Херсона — собака породи стаффордширський тер'єр. За три дні напередодні з ним зверталися до херсонської ветклініки з приводу порушення сечовипускання та млявості. Тоді на підставі біохімічного аналізу крови, а саме підвищених ниркових показників, встановили діагноз — гостра ниркова недостатність. Рекомендували лікування у нашій клініці.

Реанімація собаки

До нас пацієнт приїхав вже у вкрай важкому стані. 
Нічна зміна приймає собаку, який майже гине: в бічному положенні, зі зниженою свідомістю, сильною задишкою, у стані больового шоку.
Негайно починаємо реанімацію, вводимо шокові болюси розчинів. Як тільки ситуація дозволила, проводимо УЗД. Виявляється, що у собаки в черевній порожнині є вільна рідина (сеча). Необхідна невідкладна операція.
Перед операцією пацієнта стабілізуємо: знеболюємо, проводимо об'ємну інфузію розчинів, переливаємо кров, щоби нормалізувати згортання. Та направляємо до операційної.

Хірургічне лікування 

Під час операції виявляється, що у собаки лопнув сечовий міхур. Розрив стався у результаті некрозу. А некроз розвинувся через те, що у міхурі були камені та виникло запалення ' компресія. Некроз поширився приблизно на 2/3 міхура. Сталося прободіння сечового міхура, т.з. уроперитоніт. В черевній порожнині було близько  2,5 літрів сечі, а сеча — агресивне середовище для черевної порожнини.

Що робить хірург:

  • Некротичну частину стінки сечового міхура довелося  резеціювати та робити пластику — сформувати порожнину з 1/3, яка залишилася. Було важко, але це вдалося.
  • Була закупорка сечівника в районі статевого члена кістки — зробили прелонну уретростомію, щоби солі могли вільно виходити.
  • Видалили усі конкременти з сечівника.
  • Встановили катетер Фолея — спеціальний катетер, через який відходить сеча. Він потрібний, аби сечовий міхур не переповнявся в жодному випадку: стінка міхура пухка, в'яла, є висока ймовірність, що шви розійдуться, якщо міхур наповниться.

Післяопераційний період

Після операції пацієнт був нестабільний. Через гостру ниркову недостатність (гостре ушкодження нирок) він не міг нормально метаболізувати препарати для анестезії. Приходив до тями добу. У нього був знижений тиск, знижена температура, знижена свідомість. Йому проводили постійну інфузію з препаратами для підтримки тиску (вазопресорами), вводили антибіотики, анальгетики, препарати, що спиняють кров, препарати для контролю блювоти.

А коли за добу прокинувся, виявилось, що Тайсон — парубок з характером! Прийшлось тримати його постійно в легкій седації, аби він не проявляв агресію, не робив різких рухів. Встановили спеціальний, дуже великий катетер — периферичний центральний венозний катетер. Він може довго знаходитися в судинному руслі й ми усі 6 днів лікування користувалися лише цим одним катетером - і для відбору крови, і для крапельниці. Це дозволяло не турбувати собаку зайвий раз та теж зберігало шви. Ниркові показники стабілізувалися вже на 2-й день. Пацієнт почав вставати, ходити. Але тільки через 6 днів після операції він почав їсти сам. До цього його годували примусово.

Через 6 днів собаці провели рентгенографію з контрастом. На знимках видно, що сечовий міхур цілий, шви міцні. Це значить, можна обходитися без сечового катетера.

Сечовий міхурсобаки після хірургичного лікування некрозу - рентген с контрастом, бічна проекция
Сечовий міхурсобаки після хірургичного лікування некрозу - рентген с контрастом, бічна проекция

За Тайсоном спостерігали ще добу, щоби переконатися, що він може самостійно мочитися. Після цього собаку виписали додому.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання