ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Кератокон'юктивіт у собаки - клінічний випадок

Розповідає Віталій Райлян - офтальмолог,  провідний хірург, головний лікар ветеринарної клініки "Ексвет".

Лабрадор Елвіс попав до ветеринарної клініки "Ексвет" з тим, що він почав чхати, з'явилися виділення з правої ноздрі та набряк правого ока. 

Пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет" лабрадор - набряк правого ока, виділення з ноздрі

Елвісу призначили антибіотикотерапію, а також риноскопію для виключення наявності стороннього тіла у носовому ходу. Під час риноскопії стороннього тіла не виявили, та Елвіса направили до офтальмолога. На прийом пацієнт прийшов з блефароспазмом правого ока, периферичною васкуляризацією рогівки OD, сухістю та наявністю корочок у правому носовому ходу. Лікар провів низку функціональних тестів, в результаті яких з'ясувалося: в Елвіса односторонній нейрогенний сухий кератокон'юнктивіт.

Частіше за все сухий кератокон'юнктивіт має аутоімунне походження та лікується імунодепресантами місцево. Але в цьому випадку діагностований нейрогенний сухий кератокон'юнктивіт, котрий є слідством недостатності парасимпатичної іннервації слізних залоз. Парасимпатичний відділ тройничного нерва також іннервує залози слизової оболонки носа, через це в Елвіса була сухість слизової (ксеромиіктерія). Такий СКК не піддається лікуванню стандартною терапією. Елвісу були призначені сикопротектор та М- холіномиметик, а також МРТ дослідження голови та шиї.

Зараз Елвіс вже одужав.

Пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет" - собака лабрадор

Цей клінічний випадок підкреслює важність розділення на спеціалізації, оскільки вузькі фахівці у тандемі можуть вилікувати навіть таких пацієнтів, яких важко діагностувати.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання