ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Вивих кришталика у собаки породи пекінес

Розповідає Віталій Райлян — офтальмолог, провідний хірург, головний лікар ветеринарної клініки "Ексвет".

Ветеринарний офтальмолог вимірює внутрішньоочний тиск у собаки за допомогою ветеринарного тонометра

До офтальмолога ветеринарної клініки "Ексвет" звернулися власники 15-річного пекінеса. Причина — у собаки помутніло ліве око, погіршився настрій та апетит. На прийомі діагностували вивих кришталика у передню камеру ока та вторинну глаукому.

Вивих або люксація кришталика

Зміщення кришталика викликає сильний біль та гостре підвищення внутрішньоочного тиску. Причиною люксації кришталика можуть бути вікові дегенеративні зміни у зонах кріплення кришталика (як у цьому випадку), травми, перезріла катаракта, буфтальм. Але частіше за все вивих кришталика виникає внаслідок первинного спадкового захворювання у порід собак, схильних до цієї патології — бордер-коллі, шарпей, німецька вівчарка, китайська хохлата.

Помутніння ока відбувається через набряк рогівки. Набряк рогівки розвивається через фізичний контакт кришталика та ендотелію рогівки, а також через підвищення внутрішньоочного тиску. 

Такий стан зазвичай приводить до втрати ока.

Для рятування ока було не так багато часу. Лікар разом з власниками прийняли рішення оперувати — видалити кришталик (інтракапсулярна екстракція), щоби зберегти зір. В процесі передопераційного обстеження у пацієнта діагностували серцеву недостатність у стадії компенсації. Лікар-кардіолог надав свої рекомендації, як підтримати роботу серця.

Операція на оці пройшла успішно. Це один з небагатьох випадків екстракції кришталика, при якому не постраждали інші структури ока.

Вивих кришталика - Стан ока на момент зверненняСтан ока на момент звернення
Вивих кришталика у собаки - через місяць після операції з видалення кришталикаЧерез місяць після операції з видалення кришталика
Шви зняли через 14 днів.
Через місяць після операції собака знов бачить.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання