ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Колоски у собак

Одна з серйозних сезонних небезпек для собак – так звані «колоски». Недооцінювання цієї небезпеки часто приводить до важких наслідків. 

Колоски, остюк, устюк - небезпечно для собак Мишачий ячмінь.

Заячий (мишачий) ячмінь — трав'яниста рослина з ламким колоссям. Росте у великій кількості  усюди, де не косять траву: в полях, на газонах, на схилах біля у моря, в парках. При дозріванні колоски розпадаються на численне насіння характерного виду. Вони схожі на стрілу, мають довгі щетинисті вусики  — остюки (або устюки). Така будова є способом розсіювання насіння. Остюки чіпляються за шерсть тварини, розносяться на велику відстань та падають у землю.

На практиці остюк не тільки чіпляється до шерсти, але й при обнюхуванні будь-чого може з повітрям попасти у ніздрю, може попасти в око, у вухо, в статеві органи, в будь-яку складку (під пахви, пахову складку), ротову порожнину, міжпальцеві проміжки.

Чим небезпечний колосок для собаки

Будь-який рух тканин, що оточують місце попадання остюка, приводить його в прямолінійний рух. Гостре насіння пробиває тканини. В м'яких тканинах, підшкірно-жировій клітковині, у м'язах він може рухатися зі швидкістю 5 см (!) на добу. Рух відбувається хаотично. Якщо колосок потрапив в око, він може пробити рогівку, що приведе до втрати ока. У вусі він може пробити барабанну перетинку.

Лікар дістає колосок з вуха собаки за допомогою ендоскопу. Лікар дістає остюк з вуха собаки за допомогою ендоскопу.

Симптоми, характерні для потрапляння остюка

• до носа: тварина чхає, можлива носова кровотеча;
• до ока: починається сльозотеча, собака закриває око, намагається лапою дістати колосок;
• до вуха: нахиляє голову, трясе головою, чеше вухо;
• у міжпальцеві проміжки: у тварини явний дискомфорт, вона кульгає, набрякла лапа, при огляді виявилася сукровиця між пальців, свищевий отвір;
• улюбленець відмовляється від їжі, може підвищуватися температура.

Колосок у собаки — що робити

Важливо після прогулянки проводити візуальну інспекцію усіх наявних складок, в першу чергу міжпальцевих проміжків. Це буває вкрай важко, якщо улюбленець має густу довгу шерсть, пісочний окрас.

Коли остюк вже знаходиться під шкірою, дуже рідко його можна побачити та швидко дістати. Не існує специфічного методу діагностики, за допомогою якого його можна виявити.  Ані рентген, ані УЗД, ані будь-які інші види досліджень його не показують. Якщо діагностується підозра на колосок, проводиться хірургічна операція. Чим пізніше виявлена  ця проблема, тим важче дістати його без ускладнень.

Колосок ввійшов собаці у міжпальцевий проміжок. Остюк ввійшов собаці у міжпальцевий проміжок. 
Хірург дістає колосок з лапи собаки вже в області стегна.Хірург дістає остюк з лапи вже в області стегна.

При підозрі, що колосок попав собаці в лапу, у вухо, або собака вдихнула колосок, негайно звертайтеся до лікаря!

Ветеринарна клініка "Ексвет" працює цілоодобово.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання