ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Спека надворі - бережи собаку, аби уникнути теплового удару

Тепловий удар — тяжкий стан, що загрожує життю. Критичний перегрів призводить до уражень органів ШКТ, нирок, печінки, може викликати набряк головного мозку, порушення згортання крові. Наслідки можуть бути незворотними аж до загибелі тварини.

Перегрів є небезпечним для усіх тварин. Але особливо ризикують представники брахіцефальних порід собак: мопси, французькі та англійські бульдоги, мастифи. Річ у тому, що у собак дуже мало потових залоз, й один з основних механізмів терморегуляції — дихання. У собак с укороченою мордою дихальні шляхи недорозвинуті, дихання утруднене, терморегуляція порушена й тепло зберігається всередині тіла. Відповідно, температура нагнітається дуже швидко. 

Дві найчастіші ситуації, що призводять до теплового удару

 1. Прогулянки, фізична активність, відвідування  пляжу у найгарячіший час — 3 11 до 18 годин. Собака у русі швидко нагрівається, не завжди може зрозуміти, що перегрілася та просигналізувати про це вчасно. 
 2. Собаки, що закриті в автівках. В умовах нагрітого не провітрюваного простору перегрів настає вкрай швидко!

 

Симптоми теплового удару

 • задишка,
 • дуже висока температура,
 • висока частота серцевих скорочень,
 • почервоніння слизових,
 • блювота, діарея,
 • знепритомнення,
 • судоми.

Вивести тварину зі стану теплового удару без критичних наслідків не просто. Набагато легше запобігти таким ситуаціям. 

Профілактика теплового удару

 • У спекотні дні гуляйте рано вранці та пізно ввечері. 
 • Носить з собою воду. Якщо побачите, що у собаки задишка, змочіть рясно шерсть та підшерсток водою. Якщо ви біля моря (чи будь-якої водойми), обережно повністю занурте улюбленця у воду.
 • Використовуйте охолоджувальні аксесуари. Особо це актуально для представників групи ризику. Зараз пропонується широкий вибір — охолоджувальні килимки, попони, жилети різного розміру, охолоджувальні іграшки, поїлки з охолодженням. Такими аксесуарами можна облаштувати місце чи використовувати на прогулянці. Підійде для охолодження й мокрий рушник.
 • Не залишайте тварину в автівці, у закритому спекотному приміщенні, на сонці!

Аксесуари для собак, що охолоджують: килимки, попони, жилети, іграшки.Аксесуари для собак, що охолоджують: килимки, попони, жилети, іграшки.

Перша допомога

Важливо! При тепловому ударі першу допомогу надаєте ви самі!

Негайно почніть охолоджувати собаку й тільки потім обов'язково везіть до клініки! Лікарі оцінять стан тварини та застосують адекватну терапію, аби мінімізувати негативні наслідки перегріву для здоров'я вашого улюбленця.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання