ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Видалення пухлини головного мозку у собаки

Розповідає Олексій Олександрович Португейс - невролог, провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

Ротвейлер Джек - пацієнт ветеринарної клініки Ексвет

На прийом звернулися з ротвейлером, на ім'я Джек. Причина звернення – багаторазові судомні напади, розлад координації руху (виражена слабкість у кінцівках, аж до відсутності опороздатності) та надмірна агресія. Причому судомні напади дуже погано піддавалися корекції препаратами-антиконвульсантами. Такий стан небезпечний, тому що часті судомні напади можуть спричинити набряк головного мозку та згодом загибель тварини.

Ми вирішили госпіталізувати пацієнта у ВРІТ для:

  1. стаціонарного лікування з метою усунення нападів,
  2. проведення протинабрякової терапії,
  3. виконання МРТ-діагностики головного мозку.

Стабілізація стану та діагностика зайняла два дні. Більшу частину часу пацієнт пробув у медикаментозному сні (під седацію), щоб усунути напади та максимально зменшити набряк мозку.

На МРТ голови виявили велике утворення у правій передній частині переднього мозку. Розмір утворення приблизно 2х3х2см. Воно займало приблизно 20% обсягу мозку. Ще близько 8-10% обсягу займав перифокальний набряк – це зона високої концентрації рідини навколо утворення, що також спричиняє додатковий тиск на мозок.

МРТ голови собаки, пухлина головного мозку

Дуже важливо розуміти, що вільного місця у мозковій частині черепа немає. Мозок складається з 3-х субстанцій: безпосередньо мозкова тканина, кров та ліквор. І будь-яке, навіть незначне, збільшення будь-якої з цих трьох складових веде до неминучого збільшення тиску на головний мозок, оскільки навколо мозку кісткова тканина, яка не може розтягуватися. Тиск на мозок проявляється у слабкості кінцівок, судомах, зниженні свідомості, аж до коми та загибелі.

Після виконання МРТ ухвалили рішення щодо проведення операції з метою видалення новоутворення. Зокрема, треба було видалити частину правої передньої частки мозку з включеним у ній утворенням. Наступного дня, не виводячи Джека із седації, провели оперативне лікування.

Операція була досить складною. Тривала 3,5 години. Проводили її через фронтальний розширений доступ (через лобові кістки та лобову пазуху). Річ у тому, що нюхова цибулина (передня частина фронтальної частки) знаходиться у самій основі переднього мозку, доступ до цього місця утруднений через носові раковини та решітчасту кістку. При операціях на головному мозку дуже важливо не допускати масивної кровотечі, потрібно дуже акуратно працювати з мозковою тканиною та постаратися якнайшвидше закінчити оперативні дії після відкриття твердої мозкової оболонки (вона покриває мозок під кістками черепа). Є висока ймовірність післяопераційного набряку мозку у разі порушення цих правил.

Йде операція з видалення новоутворення головного мозку - операційна ветеринарної клініки Ексвет
Новоутворення, яке щойно видалено з головного мозку собаки

Операція пройшла успішно. Новоутворення повністю видалили. Дефект твердої мозкової оболонки та мозкової тканини замінили спеціальною гемостатичною губкою. Фронтальну кістку повернули на місце та зафіксували кістковими швами.

Після операції пацієнт за кілька годин прокинувся у ВРІТ. Попри те, що Джек майже два дні був під седацією та переніс оперативне лікування, наступного дня він уже їв сам!

У період реабілітації у собаки очікувано спостерігалися деякі транзиторно-неврологічні погіршення. Близько 3 тижнів у нього був різною мірою тетрапарез: спочатку виражений, пацієнт взагалі не міг стати; через тиждень почав потихеньку вставати; наприкінці третього тижня він уже міг стати на чотири кінцівки, але нестійко, за декілька кроків падав. Після операції ми відзначили поступове зниження агресії. Це говорить про те, що до операції у собаки був сильний головний біль через наявність новоутворення.

Через півтора місяця Джек досить добре відновився. Судомної активності з часу проведення операції не було, координація рухів відмінна, ознак агресії також немає. Наразі він продовжує отримувати антиконвульсивні препарати. Якщо судомної активності не буде протягом тривалого часу, препарати будуть поступово скасовані.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання