ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Арахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия

Неврологічна патологія у собаки.
Розповідають невролог, провідний хіирург ветеринарної клініки "Ексвет" Олексій Португейс та лікар интенсивної терапії  "Ексвет" Катерина Кіргетова.
 
Боня — дівчинка французького бульдога віком 1 рік. В п'ятимісячному віці в неї проявилося порушення ходи та почали повторюватися напади: собачка під час ходьби різко витягувала лапи й лягала, не могла рухатися. Місцеві ветеринарні лікарі не змогли встановити діагноз та звернулися до нас за допомогою. Боню привезли у "Ексвет".
Французский бульдог с арахноидальным дивертикулом в стационаре ОРИТ
 

На огляді виявили такі неврологічні ознаки  

• атаксія (порушення координації) на усіх чотирьох кінцівках,
• гіперметрія (надмірний розмах при ходьбі) передніх лап,
• порушення пропріоцепції (відчуття положення та рухів частин тіла) та виражена слабкість в задніх лапах.
 
Запідозрили захворювання шийного відділу хребта або краніовертебрального переходу.
Щоби підтвердити або спростувати діагноз, призначили МРТ. Наші лікарі мають спеціальну підготовку й досвід, та завжди самі інтерпретують знімки. Виявили в області другого та третього шийного хребця в дорсальній частині арахноїдальний дивертикул.
 

Арахноїдальний дивертикул — патологія спинного мозку

Це випинання мозкової оболонки, яке утворює порожнину з ліквором (спинномозковою рідиною). Ліквор потрапляє в порожнину, виходу звідти не має, накопичується, дивертикул росте та давить на мозок.
Арахноїдальний дивертикул
Спинний мозок, здавлений в області арахноїдального дивертикула

Ми запропонували оперативне лікування — дорсальну геміламинектомію з подальшим розкриттям арахноїдального дивертикула

Операція мала свої особливості.
Область ураження — верхній рівень шийного відділу. Треба було зробити декомпресію від першого шийного хребця, включно з другим та частиною дужки третього хребця. Складність у тому, що не можна просто зверху зняти дужку хребця від краю до краю, є обмеження: там мають залишитися цілими суглоби та гребінь в задній частині другого шийного хребця, до гребня кріпиться вийна зв'язка, що тримає голову, її теж не можна чіпати. Саме тому вибрали часткову дорсальну ламінектомию, або геміламінектомию.
 
Перед оперативним втручанням Боню помістили до стаціонару ВРІТ, де її готували до операції: відібрали аналізи крови, зробили УЗД серця. Жодних протипоказань не виявили, і наступного дня собачка відправилася на операцію.
 
Дивертикул треба було розкрити на всьому протязі. До того ж він утворив між оболонками мозку спайки, усі ці спайки треба було розірвати. Спинний мозок навкруги треба було як би прозондувати, щоб усі ці спайки розірвати.
Все це зробили. Стабільність хребетного стовпа не була порушена, тому жодних конструкцій та фіксаторів не ставили.
Що ще важливо: таку рану треба закривати без щонайменшої кровотечі, аби не було потім утворення спайкових рубців. Цю умову теж виконали. Рана була закрита без кровотеч.
 
Протягом кількох діб після операції Боня знаходилася у ВРІТ під постійним контролем. Їй моніторили життєві показники, проводили лабораторні аналізи. Найголовніше — знеболювали. У першу добу після операції мали гострий больовий синдром, Боня відчувала дискомфорт та біль при спробах ворушити головою. Вона отримувала комбінацію з кількох препаратів-аналгетиків, та протягом доби проблеми пройшли. Собачка почала самостійно підійматися, їсти. На третю добу її виписали зі стаціонару з рекомендаціями додому.
 
Через тиждень після операції вдома Боня почувала себе добре. Ознак болю у неї не було, хиткість ходи практично пройшла. Та що відмітив власник: Боня почала чесати вухо, шию задніми лапами! До операції вона не могла цього робити.

Через два тижні Боня приїхала зняти шви. Відмітили, що її стан поступово покращується, вона використовує нові рухи, що раніше не використовувала, стала більш жвавою, не відчуває болю. Чекаємо собачку на наступний контрольний огляд.
 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання