ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Переломи щелепи у собаки — до чого тут зуби

Йоркширський тер'єр, 10 років, поступив до клініки вночі в шоковому стані після конфлікту з англійським бульдогом. Бульдог вкусив йорка за морду. Результат сутички: почалася кровотеча, деформована нижня щелепа, ліве око різко видалося вперед і повіки не змикаються. В такому стані собаку доставили до лікаря нічного прийому.
Лікар діагностувала у собаки проптоз лівого ока (випадання очного яблука), перелом нижньої щелепи в чотирьох місцях та перелом верхньої щелепи.

Переломи щелеп у собаки. На рентген-знимках візуалізується дефіцит та лізис кісткової тканини в області щелепиПереломи щелеп у собаки. На рентген-знимках візуалізується дефіцит та лізис кісткової тканини в області щелепи

Собаці екстрено провели протишокову терапію у ВРІТ. Після стабілізації стану зібралася хірургічна бригада. Вночі собаку прооперували. Виконали остеосинтез перелому нижньої щелепи та вправили очне яблуко. Для того, щоб зібрати перелом нижньої щелепи, довелося застосувати апарат зовнішньої фіксації. Для того, щоб вправити очне яблуко, довелося розрізати зовнішню коміссуру лівого ока, видалити гематому, що перебувала у періорбітальному просторі, вправити око й зашити. Пацієнту встановили езофагеальний зонд для годування. Протягом декількох тижнів він харчувався через зонд, інакше переломи не могли б зростися. Пройшов тривалий період реабілітації.

Остеосинтез перелома щелепи з використанням апарата зовнішньої фіксації, рентгенОстеосинтез з використанням апарата зовнішньої фіксації, рентген
Собаку з встановленим на щелепу апаратом зовнішньої фіксації годують через езофагеальний зондГодування собаки через зонд

Однак на цьому історія собачки не закінчилася.

Після зняття апарата зовнішньої фіксації та проведення серії рентгенологічних знімків з'ясувалося, що в зоні колишнього перелому нижньої щелепи в двох місцях утворився так званий помилковий суглоб, який не забезпечує міцну фіксацію відламків. Пацієнту зробили реоперацію та остеосинтез за допомогою мікропластин.

Остеосинтез переломів щелепи у собаки за допомогою мікропластинОстеосинтез переломів щелепи за допомогою мікропластин

Як переломи щелепи пов'язані зі станом зубів собаки

Чому ми хочемо звернути вашу особливу увагу на цей клінічний випадок?

В процесі проведення первинних рентгенологічних знімків з'ясувалося, що лінії переломів нижньої та верхньої щелеп чітко відповідають зонам дефіциту і лізису (розчинення) кісткової тканини. Цей дефіцит утворився там, де знаходилися коріння зубів. Лізис кістки навколо коренів зубів по діаметру перевищував майже у два рази діаметр самих коренів! Як наслідок — мінімальна травма призвела до дуже тяжких наслідків у вигляді множинних переломів щелеп. Щелепа буквально розсипалася.

У дрібних порід собак є схильність до утворення зубного каменю і розвитку пародонтиту. Якщо не відбувається належного кваліфікованого лікування, виникає дефіцит кісткової тканини в області щелепи, а в деяких випадках і лізис кісткової тканини. Якщо собаці регулярно проводити моніторинг стану зубів, стоматологічне обстеження, виявлення уражених зубів, їх лікування або видалення, тоді таких серйозних ускладнень вдалося б уникнути.

Характерна деталь: власники відзначили, що за кілька тижнів до події вони "чистили зубки".

Чищення зубів без попереднього обстеження і без наркозу

Чищення зубів без попереднього обстеження і без наркозу — це зло, яке і веде до таких наслідків. Косметична чистка зубів, яку часто проводять грумери або навіть деякі ветеринарні лікарі без анестезії, без дентальних знімків, призводить до того, що при зовнішній красі в ротовій порожнині стан погіршується, розвивається періапікальний абсцес, пародонтит і, як наслідок, плачевна ситуація зі станом щелеп. У собаки з таким станом щелепа може зламатися не тільки при незначній травмі, але навіть в процесі прийому їжі!

Будьте уважні до своїх вихованців. Поставтеся до проблеми "чистки зубів" серйозно та звертайтеся до ветеринарного стоматолога! Це допоможе зберегти здоров'я і якість життя вашого вихованця, а вам — нерви, час та гроші.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання