ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Перелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадок

Розповідає Олексій Португейс - невролог, провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

 

До клініки екстрено надійшла собака Жужа, папильон. Приблизно за 40 хв. до цього її збила машина. Загальний стан був задовільний, (легкі ознаки черепно-мозкової травми), координація руху порушена (виражена слабкість у задніх кінцівках аж до неможливості піднятися), відсутність тонусу у хвості та рефлексів у промежині. Свідомість не змінено.

На рентгенографії діагностували перелом сьомого поперекового хребця (L7). Саме через перелом L7 настав різкий неврологічний дефіцит усієї задньої частини тіла - задні кінцівки, промежина та хвіст перестали працювати.

Перелом хребця у собаки - рентген

Протягом доби ми організували та провели реконструктивно-відновлювальну операцію. Її мета - відновлення анатомії хребця L7 та подальша його фіксації за допомогою спеціальних гвинтів та балок (транспедикулярний фіксатор). Такі ж конструкції застосовують і в гуманній медицині для відновлення та стабілізації хребетного стовпа. Операція пройшла успішно. Далі пацієнтку перевели до стаціонару для виведення з анестезії та проведення анальгетичної післяопераційної терапії.

Перелом хребта у собаки, рентген після о перації з встановленням транспедикулярного фіксатора

Встановлений транспедикулярний фіксатор при лікуванні перелому хребта у собаки

Жужа досить швидко почала відновлюватися. Буквально за 3-4 дні вона вже почала трохи ходити, до кінця першого тижня вона вже бігала.

Нині минуло майже 3 тижні. Координація рухів задніми кінцівками дуже хороша. Ознак неврологічного дефіциту немає. Відновлення промежини та хвоста належним чином поки що не відбулося. Річ у тому, що нервова тканина може відновлюватися досить довго (в середньому від 2 до 6 -7 міс.), тому зараз рано робити висновки. Проводитимемо спостереження далі й сподіватимемося, що область промежини буде відновлена.

А вже зараз Жужа повноцінно скаче та радіє життю.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання