ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Виразка шлунку у собаки. Клінічний випадок

На прийом до ветеринарної клініки "Ексвет" надійшов собака зі здуттям живота та різко вираженою слабкістю. За результатами клінічного огляду визначили, що є тимпанія живота, припустили заворот шлунку або гостре розширення. Для уточнення діагнозу призначили УЗД та рентгенографію.

Рентгенограмма собаки з виразкою шлунку.Рентгенограма собаки з виразкою шлунку. 

Лікар-рентгенолог Катерина Кравченко зробила знімки у правій латеральній та дорсо-вентральній проєкціях. На рентгенограмах побачили велике скупчення газу у черевній порожнині та утиск внутрішніх органів, т.з. стан пневмоперітонеум. Таке зазвичай трапляється, якщо є якась перфорація відділів ШКТ — виразка шлунку, прорив стороннім тілом або новоутворення у черевній порожнині, що привело до перфорації.

Було прийняте рішення про екстрену діагностичну лапаротомію.
Перед цим пацієнта кілька годин стабілізували у ВРІТ — вводили антибіотики та знеболювальні.

Лапаротомію провели хірург Олексій Португейс та анестезіолог Євген Білецький.
Виявили в області малої кривини шлунка коло кардії перфоративну виразку 3-4 мм. Вміст шлунку витікав до черевної порожнини. Найбільш імовірних діагнозів у таких випадках два: виразка шлунку та, можливо, рак стінки шлунка. Хірург прийняв рішення про резекцію. Навколо отвору прощупувався щільний запальний вал, його теж треба було видалити.

Перфоративна виразка шлунку у собаки.Перфоративна виразка шлунку у собаки.
Видалений фрагмент шлунку з виразкою.Видалений фрагмент шлунку з виразкою.

Фрагмент шлунка з захватом 2-3 см уражених тканин видалили. У шлунку виявили також стороннє тіло, його дістали. Зашили шлунок двоповерховим швом. Промили черевну порожнину щоб уникнути перитоніту. На промивання пішло близько 8 літрів фізрозчину. Після цього зашили черевну порожнину.

Стороннє тіло зі шлунку собаки з виразкою.Стороннє тіло зі шлунку собаки з виразкою.

Після операції собака дві доби провела у стаціонарі. Післяопераційний період не менш складний та важливий, ніж сама операція. Дуже важливо було проконтролювати розвиток перитоніту, тому що часто такі випадки закінчуються інфекційними ускладненнями з високою летальністю. У ВРІТ пацієнта крапали, знеболювали, контролювали аналізи та життєві показники. Завдяки правильно підібраним антибіотикам та правильно проведеній терапії через два дні собака зміг піти додому.

Видалений фрагмент відправили на гістологічне та цитологічне дослідження. За результатами дослідження даних про онкологію немає. Скоріш за все, ерозивно-виразкове ураження було викликане тривалим перебуванням стороннього тіла біля стінки шлунка.

 

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання