ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Органозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імпланта

До клініки звернувся власник бульмастифа зі скаргами на періодичну кульгавість передньої правої кінцівки. На прийомі при огляді у собаки виявили біль у правій передній кінцівці в області передпліччя. Зробили рентгенографічний знімок та побачили обширну остеодеструкцію правої ліктьової кістки. Така картина досить типова для найпоширенішого захворювання скелета (80% усіх пухлин скелета) у собак — це остеосаркома.

Попередній діагноз було встановлено. Постало питання: як лікувати?


Розглядали два варіанти лікування остеосаркоми

Відносно простий — ампутація кінцівки. Варіант складний — органозберігаюча операція. Різниця між двома варіантами не тільки у складності хірургічного втручання, але й у реабілітації та у вартості.
Власник погодився на проведення складного варіанта, й ми почали розробляти цю операцію.

Спочатку треба було зробити комп'ютерну томограму (КТ) обох передніх кінцівок та грудної порожнини  — аби виключити можливі потенційні метастази. Якщо є метастази, така операція не має сенсу. Ми виконали КТ. Впевнилися, що немає метастатичних уражень у грудній порожнині.

КТ направили до компанії Polygon Medical Engineering. Це медична компанія, що займається біоінженерією, розробляє біологічні імпланти для різних індивідуальних операцій. В процесі розробки біоінженери виконали та надіслали нам сегментацію — розділення скелета. На цій сегментації ми змоделювали операцію так, як нам необхідно, зробили усі  необхідні хірургічні дії в комп'ютерній моделі. Матеріали відправили назад. На основі цих матеріалів біоінженери розробили індивідуальний титановий протез ліктьової кіски та т.з. гайди з проведення різних остеотомій, запланованих з приводу збереження кінцівки.

Мета операції полягала у наступному

Треба було видалити приблизно 80% ліктьової кістки, виконати заміщення цієї кістки протезом та об'єднати це з артродезуванням (з'єднанням кісток) суглоба, бо видалення ліктьової кістки понесе нестабільність в променево-зап'ястковому суглобі, а стабільність треба зберегти.

На усю підготовку та моделювання пішло три тижні. Через три тижні ми отримали протез складної форми, який поєднує в собі відразу два анатомічних компоненти: протез ліктьової кістки та артродез променево-зап'ясткового суглоба. Протез був надрукований на 3D принтері титаном. За 10 днів до операції пацієнту було проведено попередній курс хіміотерапії.

Операція була складною та важкою. Тривала близько 9 годин. В результаті мета операції була досягнута: повністю вилучена уся пошкоджена ліктьова кістка з пухлинним компонентом, протез встановлений на місце колишньої ліктьової кістки, проведено елемент артродезування. Усе зійшлось, усе збіглося. Це було вкрай складно зробити, тому що потрібно було об'єднати в одне три остеотомії, три місця розпилу мали бути ідеально проведені, щоби протез встав на своє місце. Ніякого іншого місця для нього не існує. Це пов'язане з тим, що протез має анатомічну форму, тобто саме таку форму, яка є у даному сегменті у даного пацієнта.

В післяопераційний період пацієнт почувався добре

Завдяки постійному контролю показників та правильно підібраній терапії реабілітація пройшла гладко. За тиждень пацієнта виписали додому. Згодом він переніс ще два курси хіміотерапії з інтервалом в три тижні. 

Для реалізації такого проєкту була проведена титанічна робота з розробки імпланта, в якій брали участь Олексій Португейс, Дмитро Гаранін, Сергій Горшков, Георгий Дженжера.

Для підготовки до операції та наступної хіміотерапії був придуманий та втілений план найбільш ефективного лікування, над яким працювала уся команда клініки "Ексвет", та особливо Світлана Ілларионова, Юлія Гуріна, Катерина Кіргетова.

Операцію проводив Олексій Португейс, Марія Лазаренко та анестезіологи Євген Білецький та Анастасія Таряник.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання