ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Латеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегна

Розповідає Олексій Португейс - провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

Пацієнт Ексвет – середньоазіатська вівчарка з комбінованою патологією стегна

Пацієнт Герда, середньоазіатська вівчарка, приїхала із Молдови. Їй ще немає 2-х років. Власників турбувало, що собака шкутильгає на ліву задню кінцівку. На огляді ми діагностували латеральний вивих колінної чашки. Це складна ортопедична патологія, пов'язана з деформацією скелета: деформація стегна чи гомілки. Для більш детального вивчення вирішили виконати КТ і зробити 3D модель кісток, щоб вирахувати кути та оси стегна та гомілки, та дізнатися, де знаходиться деформація.

Навіщо 3D модель кісток собаки

Собака велика, її вага 54 кг, робити рентгенівські знімки такому собаці дуже важко. Більш того, отримати справжню проєкцію кістки при такій вазі складно, тому що немає твердої впевненості, чи лежала лапа відносно рентгенівських променів. А в середовищі 3D ми можемо поставити кістку, як нам потрібно, і отримуємо істинне зображення.

Що ми знайшли? Герда мала комбіновану патологію: вальгусна деформація в нижній третині лівого стегна та недорозвинення латерального виростка цього ж стегна - його фактично не було.

У 3D середовищі була спланована операція.

 ЗД моделювання операції при комбінованій патології стегна у собаки
3D модель кістки та імплантів при плануванні операції з корекції патології стегна у собаки

Для корекції вальгусної деформації виконали закритокутову остеотомію стегна у дистальній частині + розробка індивідуальної пластини із заданими кутами корекції. Для вирішення питання з блоком стегна виконали повну заміну на протез. З гомілкою жодних дій не проводили. Операція пройшла добре. Це означає, що ми все точно вирахували на етапі 3D моделювання.

Корекція патології стегна за допомогою імплантів – рентген після операції

Після операції вивиху колінної чашки не спостерігалося. Вже на другий-третій день Герда спиралася на кінцівку.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання