ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Клінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребта

Розповідає Олексій Португейс - провідний хірург, невролог ветеринарної клініки "Ексвет".

До клініки надійшов неврологічний пацієнт веймаранер 5 років після двох невдалих операцій з вилучення міжхребцевої грижі у шийному відділі С5 – С6.

Пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет" - собака, перелом хребта

Що показав огляд: бічний стан тіла, тетрапарез, виражена гіпотрофія м'язів, пролежні в області ості лопатки та великого вертела зліва. ГБЧ на всіх кінцівках присутня. Трохи підіймає голову. Апетит збережений. Сечовипускання по катетеру.

Провели МРТ та КТ. Результати: переломовивих в області С5 – С6, компресія спинного мозку, відсутність 1/3 каудальної частини тіла хребця С5 та близько 1/4 краніальної частини тіла С6. Діагноз – ятрогенний переломовивих С5 – С6.

 

Переломовивих відрізняється від перелому тим, що перелом проходить по кістці, а переломовивих зазвичай проходить по міжкістковому з'єднанню - суглобу або міжхребцевому диску. Є ознаки перелому та вивиху водночас.

Оскільки глибока больова чутливість у пацієнта зберігалася, йому було показано хірургічне лікування.

1. Виконали репозицію та фіксацію С5 – С6 за допомогою кортикальних гвинтів 2,0 (6 шт.), цементу та ТПФ гвинтів 4 мм (4 шт.).

2. Через 4 тижні провели видалення двох пролежнів, оскільки на консервативному лікуванні повного заживлення добитися не змогли.

Реабілітація проводилась вдома за допомогою масажів, вправ на пропріорецепцію, різних тренувань та бігової доріжки з підтримкою.

Час відновлення від тетрапарезу до самостійної опороздатності 1,5 - 2 місяці.

Загальний час нагляду на момент публікації близько 3,5 місяців. Скарг на больовий синдром у шийному відділі немає. Погіршення опороздатності немає. Проводимо нагляд далі.

Відео від моменту реоперації до виникнення опороздатності.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання