ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Як цуценяті лікувалі перелом та вилікували серце

Перелом передпліччя передньої правої кінцівки та Боталова протока — клінічний випадок

До ветеринарної клініки "Ексвет" надійшов на прийом тримісячний шпіц с підозрою на перелом передпліччя передньої правої кінцівки. До нас його лікували в іншій клініці   пігулками та перев'язками. Ми провели  рентгенологічне дослідження, на якому діагностували діафизарний поперечний перелом правого передпліччя. У цуценяти були показання до оперативного лікування.

Перелом передпліччя передньої правої кінцівки собаки - рентген, пряма проєкція
Перелом передпліччя передньої правої кінцівки собаки - рентген, бічна проєкція

Підготовка до операції обов'язково включає скринінгове обстеження — аналізи крові, огляд анестезіолога. На цьому етапі наш анестезіолог й виявив сильно виражені серцеві шуми. Пацієнта направили до кардіолога на УЗД серця. Знайшли регургітацію в области виносного тракту легеневої артерії. Це — ознака Боталової протоки, серйозного кардіологічного захворювання. також були збільшені ліві відділи серця — лівий шлуночок та ліве передсердя. Стало зрозуміло, що проблеми з серцем більш важливі, аніж перелом. Тому вирішили у першу чергу зробити операцію на серце — лігування Боталової протоки

Етапи операції з лігування Боталової протоки - торакотомія
Етапи операції з лігування Боталової протоки - підтвердили Боталову протоку
Етапи операції з лігування Боталової протоки - виділення протоки
Етапи операції з лігування Боталової протоки - накладення лігатури

Операція пройшла успішно. Виповнявся стандартний лівосторонній торакотомічний доступ в четвертому міжребер'ї. Знайшли Боталову протоку, інтраопераційно її підтвердили, наложили на неї дві лігатури. Як тільки лігатури встановили, шум відразу пропав. Зміни на краще підтвердились вже наступного дня: по УЗД серця ніяких регургітацій в області виносного тракту легеневої артерії не було, навіть за такий короткий період часу ліві відділи серця трохи поменшали.
В післяопераційному періоді ускладнень теж не було.

І наступного дня ми лікували собачці лапку. Зробили йому операцію, що називається "репарація перелому методом накісткового остеосинтезу". Використовували  для цього пластини під гвинти 2 мм. Репозиція перелому була проведена повністю, зміщення уламків не було, встановлена накісткова пластина.

Репарація перелому методом накісткового остеосинтезу - рентген, бічна проєкція

Ось така історія, як лікування перелому призвело до додаткової діагностики, яка виявила дуже серйозну проблему. Якби Боталову протоку не знайшли в такому ранньому віці, тоді, скоріш за все, у віці 10-12 місяців у собаки були б вже суттєві незворотні гемодинамічні зміни. Зараз жеж серденько функціонує нормально. Сподіваємося, і надалі усе буде добре.

 

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання