ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Двостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язки

Розповідає Олексій Португейс, невролог, ортопед, провідний хірург ветеринарної клініки "Ексвет".

Йоркширський тер'єр Гуччі приїхав з Маріуполя. На момент звернення йому було 5 років. Власників дуже непокоїла важка хода собаки. Консервативне лікування, яку він приймав деякий час, не приносило результатів. Тоді його привезли на консультацію в "Ексвет" - референс-клініку з неврології та ортопедії

На прийомі пацієнту провели ортопедичний огляд та рентгенографію. Виявили двосторонній розрив передньої хрестоподібної зв'язки у колінному суглобі. На знимках було видно зміщення центрів суглобових поверхонь стегна та гомілки й ознаки остеоартриту. Власникам запропонували виконати корекцію розриву передньої хрестоподібної зв'язки по техніці TWO.

Рентгенографія. Бокова проєкція лівого та правого колінних суглобів. Добре видно зміщення центрів суглобових поверхонь стегна та гомілки (ознака розриву передньої хрестоподібної зв'язки). Кут нахилу суглобової поверхні правого колінного суглоба 37 градусів.Рентгенографія. Бокова проєкція лівого та правого колінних суглобів. Добре видно зміщення центрів суглобових поверхонь стегна та гомілки (ознака розриву передньої хрестоподібної зв'язки). Кут нахилу суглобової поверхні правого колінного суглоба 37 градусів.

Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язки за технікою TWO

TWO - одна з технік остеотомії гомілки при розриві передньої хрестоподібної зв'язки, яка була винайдена найпершою у напрямку корекції біомеханіки суглобів. Після неї були придумані різні інші види остеотомій, в т.ч. й TPLO. Сенс операції TWO схожий с TPLO: ми змінюємо нахил суглобової поверхні гомілки таким чином, щоби кут складав близько 5 градусів. При цьому передня хрестоподібна зв'язка стає не потрібною. 

Раніше, до впровадження у широку практику остеотомій, при розриві передніх хрестоподібних зв'язок виконували операцію фабелло-тибіальный шов. Але ця операція не відновлює  стабільність колінного суглоба ніяким чином. Вона тільки сприяє розвитку фіброзу капсули суглоба, якій згодом тримає цей суглоб. Собака ходить, але підвивих у колінному суглобі при опорі є. Й цей підвивих провокує остеоартрит. Тобто фабелло-тибіальный шов не лікує суглоб, а операції TPLO, TWO, TTA та подібні їм роблять суглоб стабільним та, відповідно, уповільнюють розвито остеоартриту.
Зараз для лікування розриву передньої хрестоподібної зв'язки частіше за все використовують техніку TPLO, вона більш технологічна та перспективна.

Чому ж ми запропонували TWO?
Для виконання TPLO такому маленькому пацієнту потрібні особливі леза, ці леза важкодоступні та коштують дорого. Потрібні спеціалізовані імпланти, які теж дуже дорогі. Тому TPLO у карликових порід собак є реально затратною операцією. TWO — операція дещо спрощена у техніці та імплантах, через це її можна виконувати дуже акуратно й точно у таких маленьких собак, як йоркширський тер'єр, чихуахуа та той-тер'єр Додаткова перевага — за допомогою різних остеотомій можна водночас коректувати вивихи колінних чашок. Це великий плюс, тому що розриви хрестоподібних зв'язок у карликових порід частіше за все трапляються на фоні хронічного вивиху чашки.

До TWO до недавнього часу відношення було скептичним. Така техніка вважається застарілою. Але у карликових порід вона зовсім непроста! Розмір імпланта та розмір кістки фактично збігаються, і якщо помилитися на 1,5 - 2 мм, імплант адекватно не поставити, один з отворів у пластині може опинитися у пустоті. Тому така операція свого роду ювелірна остеотомія. Мініатюрність потребує високої напруженості та концентрації.

Фрагмент операції TWO.Фрагмент операції TWO.

Гуччі успішно прооперували ліву тазову кінцівку. Пацієнт поїхав додому на реабілітацію. Відновлення було відмінним.

Через півтора місяця власники вирішили прооперувати другу кінцівку. З правою ногою була та ж проблема, кут нахилу був дуже великий, що додавало складності в хірургічному виконанні. Ми провели ще одну операцію. Для нас це був перший досвід поетапного виконання операції TWO на двох кінцівках.

TWO - Післяопераційні знимки. Ліва кінцівка — бічна та пряма проєкція. Права кінцівка — бічна проєкція.чность - боковая и прямая проекция. Правая конечность - боковая проекция.Післяопераційні знимки. Ліва кінцівка — бічна та пряма проєкція. Права кінцівка — бічна проєкція.

Післяопераційна рентгенограма двох тазових кінцівок. Візуалізується консолідація остеотомій. Ліва кінцівка - 3,5 місяці після операції. Права кінцівка - 2 місяці після операції.

Післяопераційна рентгенограма двох тазових кінцівок. Візуалізується консолідація остеотомій. Ліва кінцівка - 3,5 місяці після операції. Права кінцівка - 2 місяці після операції.

Собака пересувається прекрасно. На відео — пройшло два місяці після операції на другу кінцівку.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання