Як лікували гіпертиреоз у кішки - клінічний випадок
Розповідає терапевт ветеринарної клініки "Ексвет" Вадим Олександрович Черкашин.
Кішка Кориця - пацієнтка з ендокринною хворобою
- вентрофлексія - слабкість м'язів шиї, кішка не могла тримати голову,
- зниження тургору шкіри,
- високий ступінь зневоднення.
Вентрофлексія - це специфічний симптом електролітного порушення, гіпокаліємії. Тому потрібно відповідне обстеження.
На прийомі відібрали аналізи крові: загальний та біохімічний, електроліти. Оскільки киці вже 12 років, ми додатково відібрали аналіз крові на гормон Т4. Такий аналіз рекомендовано робити усім котам та кішкам, старшим за 6 років.
Аналізи крові показали незначні підвищення ниркових та печінкових показників. А показники Т4 були підвищені критично та були критично низькі показники рівня калію у крові. З урахуванням клінічних ознак та аналізів крові киці встановили діагноз - гіпертиреоз.
Гіпертиреоз - гормональне захворювання, яким часто хворіють коти. По суті це гіпер-продукція гормонів щитоподібною залозою. Надлишок гормонів, а саме Т4, викликає порушення у роботі серцево-судинної системи (гіпертонія, вторинний міокардит, гіпертрофічна кардіоміопатія), призводить до виснаження організму тварини.
Корицю госпіталізували у котячий стаціонар. Вона отримувала необхідне лікування, ми підбирали дозу препарату для зменшення вироблення гормонів.
Після виписки кішка приймала специфічні препарати протягом чотирьох місяців. І згодом на контрольному огляді виявилось, що тваринка набрала у вазі, загальний стан її стабілізувався. По аналізах крові рівень Т4 став в межах норми.
Цей випадок ще раз показує, що така хвороба як гіпертиреоз добре піддається контролю. А щоб запобігти важким наслідкам, літнім тваринам треба здавати аналіз на Т4 раз на рік, навіть якщо немає симптомів. На безсимптомних етапах хвороби зміни можна купірувати й зупинити розвиток патології.