ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Як лікували перелом хребта у декоративного щура

Ця історія закінчилася добре, завдяки колосальному ентузіазму власниці тваринки та майстерності команди ветеринарної клініки "Ексвет".
І якщо ви думаєте, що лікування невеличких тварин потребує невеликих зусиль, тоді читайте та судіть самі. 

Декоративному щуру Айві 1 рік. Вага маляти 200 г. Одного разу вона невдало впала з підвіконня. Так невдало, що відразу після падіння взагалі не рухалася. Трохи згодом почала потихесеньку приходити до тями, ворушитися, намагалась пересуватися, але передні лапки зовсім не працювали, лише в задніх зберігалася здатність спиратися. Наступного дня щура принесли до "Ексвет".

Декоративний щур з тетрапарезом
Декоративний щур з переломом хребта

Щура прийняла лікар-екзотолог

В нашій клініці приймає вузький фахівець з дрібних екзотичних тварин Анастасія Володимирівна Антоненко. Такого фахівця ще називають ратолог або родентолог. Анастасія Володимирівна провела огляд, констатувала тетрапарез, направила пацієнтку на рентгенографію. Рентген не показав ніяких явних порушень. Виходячи з загального стану, Айві залишили в клініці для подальшого нагляду, діагностики та знеболювання. В "Ексвет" для гризунів та екзотів є свій окремий стаціонар інтенсивної терапії, в ньому й розмістили пацієнтку. Вона почала отримувати необхідну симптоматичну терапію.

Щура оглянув невролог

Наступного дня Айві оглянув невролог Олексій Олександрович Португейс. Результат огляду: імовірно вражений нижній шийний відділ, але не можна повністю виключити ЧМТ. Для уточнення ушкоджень та в основному для подальшого прогнозу вирішили зробити КТ. В подібних випадках краще провести МРТ, в даному ж випадку воно було б непоказовим через маленький розмір пацієнтки. 
На КТ досліджували голову та шию. Голову дивилися з контрастом, жодних пошкоджень, гематом не виявили. А ось у шийному відділі побачили косий перелом полудужки атланта (першого шийного хребця) та субдуральну гематому, яка викликала компресію спинного мозку.

Декоративний щур у аппараті КТ
КТ декоративного щура з переломом хребта

Для корекції перелому хребта щуру провели операцію

Ламінектомія — так називається хірургічна операція з видалення частини хребцевої кістки. Щуру Айві ламінектомію провів головний лікар "Ексвет", провідний хірург Віталій Федотович Райлян. Віталій Федотович видалив уламок першого шийного хребця та убрав гематому. Асистував Скіданов Антон Дмитрович, анестезію здійснювала Анастасія В'ячеславівна Таряник.

Після операції Айві повернулась у стаціонар під контроль ратолога Анастасії Володимирівни. Першу добу вона отримувала крапельниці з анальгетиками. Вже через 12 годин відмітили позитивна динаміка у русі. Пацієнтка провела в стаціонарі ще три доби та її виписали в доброму стані.

Контроль через 14 днів показав, що Айві усе гаразд. Вона активна, добре їсть, відмінно бігає. Але тепер її треба особливо берегти, тому що невеличка дільниця спинного мозку в неї прикрита лише м'язами та шкірою. 

Рекомендовані статті

30.03.2022
Власникам, Поради лікаря
Утримання декоративних щурів
Екзоти
24.03.2022
Власникам, Поради лікаря
Декоративні щури - що треба знати про них
Екзоти
Екзоти | Нове

Поставити питання