ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Тромбоз брижі у собаки

Історія собаки Найди.
В спеціалізованій літературі таких випадків у світі описано всього 4.
Наша історія закінчилася добре.

Собака Найда

На нічний прийом до цілодобової ветеринарної клініки "Ексвет" надходить собака з гострим животом. З розповіді власників: собачка вдень була якась млява, блювала, в іншій клініці їй вкололи протиблювотне та спазмолітик, але краще не стало. На момент звернення у собаки бліді слизові, низький тиск та дуже болючий живіт.

Як засіб першої допомоги починаємо вводити препарати від болю. Знеболювальні майже не діють, ніякі. Собаку не нудить. Артеріальний тиск самостійно не підтримує. Весь час скавчить, не дає торкнутися живота. Ситуація вкрай серйозна. Є ознаки зневоднення, тому вводимо розчини внутрішньовенно.

По УЗД видно проблеми з брижею та кишківником у цілому  — заворот або тромбоз. Щоби знати  точно, треба зробити лапаротомію — відкрити черевну порожнину. Але це можна зробити тільки після стабілізації стану. Аби тримати собаку живою до цього часу, потрібно якісне знеболення. То ми вирішуємо зробити епідуральну анестезію.

Епідуралка при гострих станах несе певні ризики. В цьому конкретному випадку аргументи "за" перевішують. Ми готові миттєво реагувати на будь-які зміни стану пацієнтки та приступаємо до анестезії.
У собаки знов критично падає тиск. Зупинка серця. Зупинка дихання.
Реанімаційна команда повертає собаку до життя дуже швидко. Тиск відновлюється, болю вона не відчуває. Проте ми прискорюємо підготовку до операції.

Собака в интенсивной терапии

Пацієнтка йде на операційний стіл. Хірург розкриває черевну порожнину й бачить, що значна частина кишківника темно-червоного, майже чорного, кольору. У нормі кишківник має бути рожевим, судини мають пульсувати. А тут — чорний. Підтверджується тромбоз брижі. Час грає важливу роль та хірург діє максимально швидко видаляє мертву частину кишківника. Вже через 40 хвилин пацієнтка повертається до ВРІТ.

Фрагмент операции по удалению некротизированного кишечника

Після операції у собаки починається блювота "кавовою гущею" — перетравленою кров'ю, внаслідок того, що через тромбоз, ішемію, некроз трапилася шлункова-кишкова кровотеча. Ми в екстрено вливаємо плазму, аби покращити згортання крові та побороти кровотечу. Це допомагає.
Ніч собака проводить на вазопресорах (препарати для підтримки тиску). Вводимо три антибіотики, здійснюємо інфузійну терапію. Контролюємо показники тиску, ЕКГ, пульсоксіметрію, проводимо безліч тестів.

І пацієнтка тихенько йде на поправку.
Тільки на третій день Найда починає вставати, потроху починає ходити.
На шостий день ми її виписуємо.

І зараз з нею усе добре!

Собака восстанавливается в стационаре интенсивной терапии

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання