ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Тромбоцитопенія у собаки - клінічний випадок

Розповідає Юлія Гурина - лікар інтенсивної терапії, очільник ВРІТ ветеринарної клініки "Ексвет".

Різеншнауцер Сеня - пацієнт ветеринарної клініки "Ексвет" з діагнозом тромбоцитопенія, в боксі інтенсивної терапії

До клініки надійшов різеншнауцер Сеня, 9,5 років. Причини звернення були такі.

1. Почалось з того, що у собаки на яснах стали з'являтися червоні точки - дрібні крововиливи. Власники подумали, що це травми, отримані через те, що він гриз паличку, тому спочатку не приділили уваги. На момент звернення ці плямки були вже п'ять днів.
2. В день прийому собаки почалась гематурія (сеча з кров'ю), та пішли гематоми по тілу, зокрема на животі.

Дрібні крововиливи на яснах собаки
Гематоми на животі та кінцівках собаки

Сеня отримує обробітки від усіх паразитів регулярно й вчасно, вакцинований. Кліщів з нього не знімали.
Проте перше, що можна запідозрити при таких симптомах - бабезіоз. Це захворювання, яке вражає червоні клітини крови, й в тому числі може викликати кровотечі. Тому ми зробили у першу чергу аналіз на бабезіоз та загальний аналіз крови. Бабезіоз - негативний. Але в крови виявили критично знижену кількість тромбоцитів. Таке можливо при трансмісивних хворобах по типу анаплазмозу й бабезіозу, при кровотечах, або при неопластичних процесах (онкологія, наприклад, в селезінці, чи аденокарцинома тощо).

Собаці провели повне обстеження

• Собаку перевірили на анаплазмоз (трансмісивна патологія, рідкісна та не характерна для нашого регіону) - результат негативний.
Дирофіляріоз (теоретично може бути причиною падіння тромбоцитів) - негативний.
• Повна біохімія крови - показники у нормі.
Рентген грудної порожнини - все чисто.
• Зробили повне УЗД черевної порожнини з обстеженням усіх органів - все також чисто.

Та все ж через втрату тромбоцитів у собаки траплялися спонтанні кровотечі.
Ми побоювались, що пацієнт повністю втратить кров й тому треба було діяти агресивно. Ми перелили Сені продукти крови, перелили свіжу цільну кров, перелили плазму - це все препарати, які можуть покращити згортання, вводили йому кровоспинні препарати, транексамову кислоту.

Оскільки усі можливі причини ми виключили після обстеження, у нас залишилось припущення, що уся Сеніна історія пов'язана з аутоімунною реакцією.

Остаточний діагноз - ідіопатична аутоімунна тромбоцитопенія

Таке трапляється, коли власний імунітет починає виробляти антитіла у відповідь до тромбоцитів. Через це тромбоцити руйнуються, антитіла їх вбивають. Наступає момент, коли число тромбоцитів стає критично низьким, що й викликає кровотечі. У таких випадках потрібна дуже агресивна імуносупресивна терапія.

Для цього ми використали препарати преднізолон та лефлуномід - відразу два препарати, що знижують імунітет, щоби пригнітити гіперреакцію. Причому лефлуномід - це новий препарат в лікуванні імуносупресивних хвороб у собак.
Крім того, ми почали вводити препарати - стимулятори тромбоцитів: ельтромбопаг (також експериментальний препарат для збільшення тромбоцитів у собак) та мелатонін. Плюс продовжували переливання крови та симптоматичну терапію. В Сені потроху покращувались показники. На 3-4 день лікування тромбоцити досягли мінімуму норми й далі вони поступово збільшувалися.

Однак на третій день у пацієнта виникла виражена аритмія - надшлуночкова тахікардія. Це для нього нехарактерно, з серцем все було добре. Скоріш за все, на фоні низьких тромбоцитів в нього трапився крововилив до серцевого м'яза. Ми зробили собаці УЗД серця, знімали регулярно кардіограму в умовах стаціонару, призначили кардіологічне лікування.

Сені терапія допомогла. Його виписали додому.
Пройшло близько двох місяців. Зараз він отримує вже тільки один імуносупресивний препарат - лефлуномід, та кардіологічне лікування.

Великий чорний собака серед квітів - різеншнауцер Сеня після лікування тромбоцитопенії

 

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання