ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Піометра у собаки. Історія хвороби.

До ветеринарної клініки  "Ексвет" екстрено надійшла собака Тася. Вона давня наша знайомиця. Рік тому Тася екстрено надходила до нас з ознаками отруєння   тубазидом. Та ось — знов біда.
На цей раз рясні гнійно-криваві виділення з петлі. Зі слів власників, це почалося раптово, виглядало дуже тривожно, чекати на покращення не стали, негайно приїхали до клініки.

Симптоми піометри

Тасі 9 років. Вона не була стерилізована. Симптоми при зверненні:

  • підвищена температура,
  • біль у животі,
  • характерні виділення, що з'явилися приблизно через місяць після останньої тічки.

Це класична картина піометри — гнійного запалення матки. Для остаточного підтвердження діагнозу зробили УЗД репродуктивної системи. Рога та тіло матки були великих розмірів, більш ніж селезінка, заповнені вмістом. Все говорило про можливий скорий розрив та загрозу перитоніту. 

Лікування піометри в такому випадку радикальне — операція

Пацієнтку негайно помістили до ВРІТ для передопераційної підготовки. Взяли аналізи, щоби оцінити важкість септичного процесу, ввели антибіотики, поставили крапельницю зі знеболювальними препаратами, тому що живіт болів дуже сильно. По аналізах виявили значне підвищення лейкоцитів, що вказувало на серйозний запальний процес в організмі. Та критично низький рівень альбуміну. При такому низькому рівні зазвичай трапляються серйозні ускладнення. 

Альбумін — білок крови, який відповідає за онкотичний тиск. Одна з його функцій — утримання крови в судинах. Падає альбумін — падає тиск, починаються набряки кінцівок, можливий набряк легень. Тому альбумін потрібно поповнювати. Для цього треба вводити альбумін людини або плазму собак.

Відтак, в нас пацієнт з сильним болем, загрозою перитоніту, низьким рівнем білка крови, та на додаток з великою надмірною вагою, що додатково ускладнювало ситуацію. 

Зволікати з операцією не стали. Хірург довго добирався до матки — прошарок жиру  на животі був близько 4 см! Переконалися на власні очі, що загроза розриву була дійсно реальною. Уражені органи видалили. В цілому операція пройшла штатно.

Післяопераційний період

Після операції Тася дуже довго приходила до тями, виходила з наркозу протягом приблизно 6 годин. Це було пов'язане, в першу чергу, з низьким рівнем білка.
Аби поповнити альбумін, пацієнтці переливали плазму собак. По-перше, для такої собаки альбуміну людини знадобилося б дуже багато. По-друге, в нас є свій Банк крови для тварин та ми маємо можливість переливати собакам заготовлені продукти крови саме собак.

Та знов ускладнення! У Тасі трапилася рідка алергічна реакція, набрякла мордочка. Таке буває, від цього не застрахований ніхто. Головне, щоби тварина знаходилася в такий момент під контролем фахівців, які вчасно помітять та почнуть протиалергічне лікування. Тому у нас У ВРІТ за кожним пацієнтом закріплений працівник, що невідлучно моніторить його стан. Завдяки цьому справились і з алергією.

У період післяопераційної реабілітації в інтенсивному стаціонарі пацієнтка продовжувала отримувати крапельниці зі знеболювальними, антибіотики. Ми контролювали лабораторні аналізи, щоби розуміти, як організм реагує на лікування, проводили УЗД, аби бачити, як заживають кукси яєчників та матки. Стан нормалізувався через два дні так саме раптово: собака стала дуже добре їсти та голосно проситися додому.

Тасю виписали. Детально розписали та пояснили власникам подальші дії з лікування та контролю. Включили обов'язковий пункт про схуднення, бо собаки з ожирінням набагато важче переносять будь-які гострі стани, наркоз, більш схильні до інфекцій після операцій. У даному випадку достатньо просто скоректувати харчування. Ми перевірили Тасю на гормональні зміни, у неї з цим поки порядок.

На цьому фото Тася через місяць після операції. С собакою вже все добре. І вона навіть трохи схудла. З 18 кг до 15.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Як пережити спеку без теплового удару

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання