ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Як зрозуміти, що у собаки болить

Розповідає Юлія Гуріна, очільниця ВРІТ ветеринарної клініки "Ексвет".

"У мене болить! Допоможи!" - твій улюбленець так не скаже. Адже було б набагато простіше, так? Як же зрозуміти, що собака відчуває біль?

Собака сидить в сгорбленному становищі через біль  у животі

Ознаки болю у собак

🔸Згорблене становище, скутість ходи, порушення виду ходи (зміна розміру кроку, може крокувати з різною відстанню, може ходити іноходдю), плюс задишка; тварина припадає на задні кінцівки, особливо після навантажень, аж до повної відмови ходити ➡️ болить спина.

🔸Вилизує кінцівку, кульгає, тримає лапу у підвішеному стані, не спирається на неї ➡️ біль у кінцівках (м'якотканий або кістковий).

🔸Лізе лапами в рот, відмовляється від твердої їжі, погоджується їсти тільки м'яку їжу та п'є воду, або намагається брати тверду їжу в рот та випльовує ➡️ болять зуби.

🔸Тварина приймає вимушені пози (наприклад, позу "собаки, що молиться"); стає малоактивною, більше лежить, відмовляється від їжі; або навпаки, неспокійно поводиться, постійно оглядається, горбиться, може бути задишка ➡️ біль, пов'язаний з органами черевної порожнини (ШКТ, підшлункова залоза).

🔸Вокалізація може бути ознакою болю, але з огляду на те, що собака - дуже терпляча істота, ця ознака може і не проявитися.

Біль не можна терпіти та не можна ігнорувати! По-перше, це болісно для собаки. По-друге, біль – це ознака розвитку патологічного процесу, далі буде лише гірше. Якщо ти підозрюєш, що у твого улюбленця щось болить, звернися до ветеринарного лікаря.

 

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання