ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА В ОДЕСІ
(048) 706 59 06
ru
|
ua
|
Форма зв'язку

Операція на стравоході або Що таке куряча кістка

Собака Дарік - пацієнт "Ексвет", куряча кіста в стравоході
 
• Розповідає Анна Євгенівна Скороход, терапевт.
 "До мене на прийом надійшла собака з Миколаєва на ім'я Дарік. Власниця розповіла, що знайшла Даріка на трасі близько місяця тому, та прихистила його. З собакою все було добре, він був активний, добре їв. У якийсь момент після чергового приймання їжі у собачки виникла блювота фонтаном. І після цього будь-які спроби приймання їжі (а він як і раніше хотів їсти) викликали проблеми з ковтанням та блювоту.
Власниця запідозрила чужорідний предмет і відвезла вихованця в одну з клінік.
У клініці вирішили провести діагностичну лапаротомію, тому що інші способи діагностики були недоступні. В результаті ніяких змін та підозр на сторонні предмети у шлунку та кишківнику не виявили, їх не розрізали. Собаці ушили черевну стінку та відправили додому на симптоматичне лікування.
Стан тваринки погіршувався. Дарік став млявий, практично перестав рухатися. У такому стані він був доставлений до Ветеринарная клиника "Эксвет".
Ми провели обстеження.
В аналізах крові знайшли відхилення біохімічних показників та високий рівень лейкоцитів. Перевірили та виключили наявність вірусної інфекції. УЗД-діагностика не показала непрохідності ШКТ, але виявила гіподинамію шлунка й кишківника. У собаки практично не було перистальтики, тому що він не харчувався адекватно протягом мінімум п'яти днів. Зробили нативний рентгенівський знімок, але не виявили ознак рентгеноконтрастних сторонніх предметів в ШКТ.
Почали симптоматичну терапію: протизапальну, протиблювотну та знеболювання. Пацієнта, крім іншого, дуже турбували шви з ознаками запалення, що залишилися від попередньої операції.
Порадившись, прийняли рішення провести діагностичну езофагоскопію."
 
• Розповідає Олексій Олександрович Португейс, хірург.
 "Ми провели езофагоскопію. Виявили в стравоході чужорідне тіло, яке стояло далеко, прямо перед входом в шлунок. На рентгені його неможливо було побачити, бо за час перебування всередині воно просякнуло рідиною та не було рентгеноконтрастним. Спроби витягти предмет ендоскопічно успіхом не увінчалися. За даними ендоскопії це виявилася кістка.
Зв'язалися з власниками, отримали дозвіл на проведення відкритої операції.
Торакотомію зробили з лівої сторони в сьомому міжребер'ї. Побачили, що стравохід розірваний у трьох місцях протягом приблизно 5 см. В місці розриву виникло гнійне некротичне запалення, ми його видалили. Кістка ж так заякорилася, що затискачем її дістати було неможливо. Довелося її фрагментувати прямо всередині розірваного стравоходу. Кістку витягли, краї рани оновили та зашили.
Куряча кістка в стравоході у собаки - фрагмент операції з видалення
А кістка виявилася курячою. Відноситься до анатомічної частини кіля.
Асистувала при операції Марія Олександрівна Лазаренко. Анестезію та контроль життєвих показників забезпечувала Анастасія В'ячеславівна Таряник. Операція закінчилася успішно, далі пацієнт поступив у  ВРІТ".
 
• Розповідає Юлія Геннадіївна Гуріна, керівник ВРІТ.
 "Пацієнт пройшов звичайну післяопераційну реабілітацію. Ми моніторили його стан, контролювали життєво важливі показники.
Знеболювали, тому що торакотомія - це дуже боляче. Забезпечували йому годування. Через те, що через стравохід його годувати було не можна, ми встановили трубку, яка йшла безпосередньо в шлунок, та годували його саме в шлунок. В грудній порожнині у пацієнта стояв плевральний дренаж. Такі дренажі після подібних операцій встановлюються часто. При цьому наше завдання - перевіряти, чи немає скупчення крові, гною, повітря. У пацієнта було все добре, на третій день дренаж зняли.
Через чотири дні у Даріка ще зберігалася пневмонія. (А) проте він вже міг їсти самостійно, через рот, без допомоги трубки.Поки зберігалися деякі дискомфортні відчуття при ковтанні. Це пов'язано з тим, що чужорідне тіло стояло дуже довго і викликало запалення стравоходу, яке, у свою чергу, потрібно лікувати. Лікування зазвичай займає до місяця. Надалі собака буде отримувати антибіотики, препарати, що обволікають стравохід, препарати, що відновлюють слизову, і знеболюючі. Годувати м'яким кормом доведеться до двох місяців.
Даріка виписали. Через днів десять він приїде на повторну езофагоскопію. Ми подивимося, як стравохід заростає та чи проходить там запалення.
Після таких операцій можливе утворення стриктури стравоходу - це звуження ділянки стравоходу, де була травма. Якщо таке ми виявимо, тоді доведеться робити балонопластику - примусове розширення звуженої частини стравоходу. "
 
Отже, що ж таке куряча кістка?
1 куряча кістка = 2 повноцінні операції, включно з загальною анестезією + 7 днів інтенсивного стаціонару + додаткова діагностика + 2 місяці, як мінімум, спеціального харчування та лікування. Це станом на сьогодні.
Сподіваємося, Дарік повністю відновиться швидко.

Собаки

Видалення пухлини головного мозку у собакиПерелом хребта у собаки через автотравму - клінічний випадокВиразка дванадцятипалої кишки у собаки - клінічний випадокЛатеральний вивих колінної чашки у собаки - комбінована патологія стегнаЯк зрозуміти, що у собаки болитьКолапс трахеї у собаки - клінічний випадокПолірадикулоневрит у собаки – клінічний випадокМастоцитома у собаки в повіці - клінічний випадокДископатія у собак - хвороба міжхребцевих дисківДискогенний Вобблер–синдром у собаки: ознаки, діагностика, лікуванняТромбоцитопенія у собаки - клінічний випадокПортосистемний внутрішньопечінковий шунт у собакиЯк діставали глисти з серця собакиЛікування вивиху надколінка та гіпоплазії медіального мищелку у собаки - операція PGRКлінічний випадок лікування бульозної хвороби легень у собакиКератокон'юнктивіт у собаки - клінічний випадокКлінічний випадок відновлення пацієнта після ятрогенного переломовивиху у шийному відділі хребтаЛатералізація черпалоподібного хряща при лікуванні брахіцефалічного синдрому у собакиПереломи щелепи у собаки — до чого тут зубиВивих кришталика у собаки породи пекінесНекроз сечового міхура у собаки - клінічний випадокКорекція дисплазії ліктьового суглоба методом PAUL. Клінічний випадокВиразка шлунку у собаки. Клінічний випадокПортосистемний (портокавальний) шунт у собаки - що таке, симптоми, лікуванняДвостороння операція TWO - Корекція розриву передньої хрестоподібної зв'язкиКолоски у собакБрахіцефалічний синдром у собак - що таке та як лікуватиПопереково-крижовий стеноз/Синдром Cauda EquinaГідроцефалія собак. Вентрикулоперітонеальне шунтуванняАтлантоаксіальна нестабільність. Сучасна діагностика та методи лікуванняTPLO та одномоментна корекція вальгусної деформації гомілкиАрахноїдальний дивертикул. Дорсальна геміламінектомия.Лікування синдрому Вобблера у ротвейлера - клінічний випадокПротезування ока собаціОрганозберігаюча операція при остеосаркомі ліктьової кістки з використанням 3D імплантаТоксикологія собакТромбоз брижі у собакиПіометра у собаки. Історія хвороби.Корекція Боталової протокиЯк цуценяті лікувалі перелом та вилікували серцеОперація на стравоході або Що таке куряча кісткаКліщи у собак та котівЛікування дисплазії у собаки. Операція DPO - клінічний випадокОбережно! Бабезіоз!Тепловий удар у собак - ознаки, перша допомога, як уникнути

Рекомендовані статті

17.05.2022
Власникам, Лікарям, Історії пацієнтів
Видалення пухлини головного мозку у собаки
Собаки
Собаки
Собаки

Поставити питання